TRENING INTENSYWNEGO OŚWIECENIA Shivam O’Brien MAZURY 4 – 7 KWIETNIA 2013

 Zapraszamy na

TRENING INTENSYWNEGO OŚWIECENIA

„ENLIGHTENMENT INTENSIVE” z SHIVAMem O’BRIENem

 4-7 kwietnia 2013 od godz.20-ej

oraz

wykład w Warszawie 03.04.2013 godz.19-21

 

Celem treningu jest wywołanie w uczestnikach doświadczenia oświecenia (iluminacji)Enlightenment intensive nagłowek, które opisywane jest we wszystkich kulturach i na wszystkich ścieżkach duchowego rozwoju. Dodatkową korzyścią z uczestnictwa jest wzrost otwartości, komunikatywności i zdolności do słuchania innych bez osądu.

Bez względu na to na jakiej jesteś ścieżce, to doświadczenie może pogłębić Twoją praktykę.

To kim jesteśmy jest zakryte przez intelektualne rozumienie tego kim jesteśmy. Niektórzy są gotowi na to, by to odkryć…

Enlightenment intensive jest to intensywny, trwający trzy dni,trening podczas którego cała energia uczestników skierowana jest na pracę z koanem. Obowiązują reguły monastyczne, podobnie jak na treningach zen, sam trening jest jednak ponadwyznaniowy i nie wiąże się z jakąś określoną filozofią bądź rytuałem.

PROWADZĄCY:

SHIVAM O’BRIEN

Enlightenment Int Shivam

Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów Enlightement Intensive. Jest jednym z najbardziej doświadczonych nauczycieli tej metody w Europie.

Stworzył szereg warsztatów mających na celu uzdrawianie i rozwój, bazujących na tradycjach wschodu i zachodu.

W swojej pracy łączy szamanizm, duchowość i psychoterapię. Pomaga rozwijać się i wzrastać pojedynczym osobom. Również wspólnocie Spirit Horse Foundation, której jest liderem. Jest też założycielem fundacji Forest of Dreams zajmującej się ratowaniem i zachowaniem dzikiej przyrody w niezmienionej formie.

www.spirithorse.co.uk

ASYSTENCI:

        Monika GosMona Monika Goszczyńska 1zczyńska – Pierwszy raz właściwie przypadkiem trafiłam na wykład Shivama. Zainteresował mnie, a późniejszy warsztat sprawił, że ta niezwykle skuteczna metoda uwiodła mnie. Rok później pojechałam do Anglii na kolejny warsztat i jeszcze jeden. Zaczeliśmy praktykować diady co tydzień, z Krzyśkiem Wirpszą, po pięć godzin i cały czas rozmawialiśmy o warsztacie w Polsce. Ta metoda jest tak niezwykle skuteczna, dla zabieganych i zapracowanych ludzi, którzy nie mają czasu na dłuższe refleksje a Shivam jest wspaniałym, jednym z najbardziej doświadczonych nauczycieli Enlightenment Intensive. Dlatego jestem niezmiernie szczęśliwa mogąc go zaprosić i zaproponować wam udział w tym warsztacie.

 

Krzych Śmiech1        Krzysztof Wirpsza – w swoim życiu zawodowym prowadził rozmaite projekty twórcze. Pracował z młodzieżą i dziećmi (w Polsce i Indiach) nad realizacją przedstawień teatralnych, opracował własne technologie pracy z dorosłymi pod kątem doskonalenia komunikacji i nauki języka, oraz gry językowe stymulujące procesy twórcze i osobistą autorefleksję. Te działania, w połączeniu z wiedzą jego partnerki, Agi, doprowadziły do powstania innowacyjnej metody nauki angielskiego FunBodyEnglish. Krzysztof, ponadto, przez wiele lat pracował jako trener techniki diady komunikacyjnej, a także prowadził oraz asystował w treningach Enlightenment Intensive. Jest entuzjastą robienia rzeczy po swojemu. Uwielbia podróże do wewnętrznych światów psychicznych. Wita wyzwania; cieszy go gdy może szczerze skonfrontować się z własnymi cieniami.

 

Enlightenment Intensive

Idea Treningu Enlightenment Intensive powstała w Santa Cruz, w Kaliforni, w roku 1968. Jej ojcem był Charles Berner, znany też jako Jogeswar Muni. Berner większą część życia spędził na testowaniu technik samopoznania z rozmaitych ścieżek, głównie pod kątem ich przydatności w wywoływaniu doświadczenia iluminacji (oświecenia).

Zastanawiał się w jaki sposób można to doświadczenie przybliżyć zwykłemu człowiekowi, takiemu, który nie ma czasu na wieloletnią praktykę medytacji. Jego dociekania zaowocowały stworzeniem nowatorskiej techniki, która do dziś jest bardzo popularna w krajach Zachodu.

W formacie Enlightenment Intensive Berner połączył dwie popularne idee: ideę samodzielnej kontemplacji koanu, czyli mistycznego pr

 

oblemu-zagadki, znaną m.in. z zen, z ideą komunikacji werbalnej, popularną w psychoterapii. Uczestnicy Enlightenment Intensive pracują w stale zmieniających się parach, daidach, rozważając koan „Kim jestem?” , i opowiadając sobie nawzajem o wynikach tych rozważań. Jest to trening intensywny, trwający trzy dni, podczas których cała energia uczestników skierowana jest na pracę z koanem. Obowiązują reguły monastyczne, podobnie jak na treningach zen, sam trening jednak jest ponadwyznaniowy i nie wiąże się z jakąś określoną filozofią bądź rytuałem.

Rozmowy z osobami biorącymi udział w trzydniowych warsztatach Enlightenment Intensive z Shivamem O’Brien w Irlandii. [www.enlightenmentintensive.pl ]

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj poniższe artykuły:

2012/01 Intensywne Warsztaty Oświecenia - Shivam O'Brien i Dorota

Krzysztof Wirpsza Artykuł „Enlightenment Intensive”  „[…] Fenomen znany na świecie jako E. I. (Enlightenment Intensive) wykłada się na polski jako Intensywny Warsztat Oświecenia, jakkolwiek trenowanie czegoś takiego jak „oświecenie” – i to w dodatku „intensywnie” – we weekend – może się wydawać niestosowne lub co najmniej dziwne. Zanim więc opiszę na czym właściwie polega fenomen E.I. […]

Krzysztof Wirpsza Artykuł „Oświecenie w weekend?” […]Trening Iluminacji łączy kontemplację z komunikacją. Siedzę sobie w parze z tobą, na krześle lub poduszce, w pozie dowolnej. Dookoła po sali, również w parach, dwudziestu innych uczestników, aspirujących tego weekendu do Iluminacji (Oświecenia). Nikt nikogo nie poprawia – nikt nie mówi, że masz siedzieć tak, siak, prosto krzywo, nie drapiąc się, nie wiercąc, itp. Twoja rzecz.[…]

Krzysztof Wirpsza Artykuł „Diady komunikacyjne” „[…]Ta prosta idea poddana wieloletniej obróbce na dosłownie setkach warsztatów, doprowadziła Bernera do wypracowania formatu, który przeszedł do słownika międzynarodowej duchowości pod nazwą Diady Komunikacyjnej. W Diadzie Komunikacyjnej bierze udział – jak nazwa wskazuje – dwóch uczestników. Siedzą oni naprzeciwko siebie, w odległości konwersacyjnej, na krzesłach lub poduszkach. Na umówiony sygnał dźwiękowy diada rozpoczyna się.[…]

 

TERMINYOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zaczynamy:                          04.04.2013  godz.20

Kończymy:                            07.04.2013  godz.21

Dla chętnych dodatkowy dzień                          

na integrację doświadczenia…         08.04.2013

 

INWESTYCJA W SAMEGO SIEBIE:  

1000 zł            w  tym nocleg (3 noce) i wyżywienie

200 zł              cena dodatkowego dnia integracji dla chętnych

 

MIEJSCE:                         LIPOWY DOM, Lipowo 71, Mazury            www.lipowydom.pl

 

INFORMACJE I ZAPISY:        

Monika Goszczyńska        502.626.810 

Krzysiek Wirpsza               602.67.37.34

enlightenmentintensive.info@gmail.com

Polska strona Enlightenment Intensive – Zobacz tutaj

 

Zapraszamy również na

SPOTKANIE Z SHIVAMEM O’BRIEN W WARSZAWIE

w klubokawiarni MIKROKLIMAT, ul.Tarczyńska 5/9

03.04.2013 godz.19-21

 

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów

ZADZWOŃ lub NAPISZ!!

 

Lipowy Dom na Mazurach:

 

 

 

 

Zapraszamy!   

ZNASZ KOGOŚ KTO MÓGŁBY SKORZYSTAĆ?   ZAPROŚ!   OBIE STRONY BĘDĄ WDZIĘCZNE!