Adam 7/12/2013

Warsztaty „Serce i Rozum w Harmonii”

Człowiek, zawieszony pomiędzy niebem i ziemią, dla harmonii swego bytu i prawdziwego spełnienia godzić musi w sobie te dwa światy. Warsztaty „Serce i rozum w harmonii” to krok ku realizacji tego celu. 
Czego można się spodziewać? Informacji, narzędzi, sesji medytacji, coś dla serca i dla rozumu – każdy – myślę – indywidualnie zaczerpnie swój własny zestaw korzyści z takiego wydarzenia. Dla mnie to była wiedza i narzędzia do wykorzystania w przyszłości. To częściowa transformacja, która dokonała się już tam, na miejscu, oraz zestaw możliwości, by to pogłębiać i utrwalać poza warsztatem, we własnym zakresie, pośród swoich czterech ścian. Dla innych, sądząc po reakcjach, to np. silne przeżycia podczas prowadzonych medytacji.
 
Jednym z ważniejszych dla mnie wątków, był ten dotyczący naszych przodków i wpływu ich życia na nasze. To temat, z którym już wcześniej gdzieś się spotykałem, ale właśnie na tych warsztatach dotarło do mojej świadomości jego znaczenie. Nie jesteśmy swoim odosobnionym życiem, jesteśmy częścią większej całości, od niej uzależnioną i doświadczamy spuścizny tego, co w naszych rodach działo się wiele lat temu. Uświadamia to też odpowiedzialność, jaka ciąży na nas w kontekście naszych potomków – jaką jakość im zostawiamy. Zidentyfikowanie zależności, które ciągną się przez pokolenia pozwala uwolnić się od traum i spojrzeć inaczej, bardziej z dystansu, z większą akceptacją i zrozumieniem na naszych rodziców, dziadków i tych pra- pra-… I jeśli się głębiej zastanowić, zupełnie nowego znaczenia nabiera przykazanie: „Szanuj ojca swego i matkę swoją”, przykazanie, które ma nieocenione znaczenie dla jakości naszego obecnego życia.
 
Nie ma większego znaczenia opisywać, jak dokładnie ten warsztat wyglądał. Warsztat szedł rytmem tej grupy wyznaczanym jej indywidualnymi potrzebami i potencjałem. Każde takie spotkanie będzie inne, jak różne będą  grupy.
 

Więc jeśli Serce ci podpowiada, że może warto się dołączyć, to IDŹ! Może zrobisz mały kroczek, może przełomowy, siedmiomilowy sus, ale zawsze w dobrym kierunku.

Adam, 7 grudnia 2013

 

CHCESZ POZNAĆ WIĘCEJ OPINII?

Przejdź do NASTĘPNEJ opinii                             Przejdź do POPRZEDNIEJ opinii      

Zapraszamy!   

ZNASZ KOGOŚ KTO MÓGŁBY SKORZYSTAĆ?   ZAPROŚ!   OBIE STRONY BĘDĄ WDZIĘCZNE!