Dolores Cannon BIOGRAFIA

DOLORES CANNON (ur.15 kwietnia 1931) światowej sławy hipnoterapeutka, wydawca,prelegent, autorka 17 książek będących uporządkowanym tematycznie zbiorem zapisów z sesji regresji hipnotycznych. Twórczyni autorskiej metody Terapii Uzdrawiania Kwantowego Hipnozą QHHT. Fundatorka wydawnictwa „Ozark Mountain Publishing”.2012/08/12 Warsztaty QHHT Dolores Cannon WARSZAWA 4

Dolores Cannon urodziła się 15 kwietnia 1931 w St.Louis, w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych. Żyła i dorastała tam aż do czasu ukończenia studiów w roku 1947. W roku 1951 wyszła za mąż za Johna Cannon’a, pracującego w marynarce US Naval i w zależności od jego zobowiązań podróżowała z nim po świecie. Prowadziła dom i zajmowała się rodziną jako żona oficera marynarki przez lata 50-te i 60-te aż do roku 1968 kiedy kilka ważnych wydarzeń całkowicie  nie odmieniło kursu jej życia.

W latach 60-tych John odbył kurs hipnozy. Małżonkowie zaczęli czytać istniejącą w tym czasie na rynku w Stanach literaturę ( „The Search for Bridey Murphy”  Morey’a Bernsteina, „The Enigma of Reincarnation”  Brada Steigera, „The Search for the Girl with the Blue Eyes”  Jessa Stearna) oraz eksperymentowali stosowanie hipnozy w gronie przyjaciół i znajomych. W tamtym czasie Dolores i Johny stosowali jedynie proste sesje hipnotyczne do usuwania nałogów. Pierwszy raz spotkali się bezpośrednio ze zjawiskiem reinkarnacji w roku 1968 kiedy razem z mężem zostali poproszeni przez jednego z lekarzy bazy marynarki, stacjonującego w Teksasie, o wspomożenie procesu leczenia jednej z jego pacjentek. Kobieta ta, kompulsywnie objadała się, była bardzo otyła,  miała wysokie ciśnienie krwi i poważną chorobę nerek. Lekarz chciał za pomocą hipnozy pomóc pacjentce zrelaksować i w ten sposób wspomóc terapię. W połowie sesji hipnotycznej kobieta niespodziewanie zaczęła opisywać sceny z poprzedniego życia, w którym była wyzwoloną kobietą z gangu, żyjącą w Chicago w „szalonych” latach 20-tych. Dolores i Johny obserwowali jak kobieta dosłownie zmienia się w osobę o innej osobowości, manierach i wypowiada się zupełnie inaczej. Pomimo, że to było bardzo dziwne i nie wiedzieli zupełnie co w takim przypadku robić, zdecydowali się kontynuować sesję i zobaczyć co mogą jeszcze może się zdarzyć.

Przez następnych kilka miesięcy, Dolores i Johny wprowadzali kobietę w regresję odkrywając pięć różnych, odrębnych poprzednich żyć aż do istnienia w formie  kiedy została stworzona przez Boga. Kompletny opis tego wydarzenia został opisany w pierwszej książce jaką napisała Dolores w roku 80-tym, a która była wydana wiele, wiele lat później: „Five Lives Remembered (2009) [„Pięć Zapamiętanych Wcieleń”]

W tym samym roku 1968 Johny omal nie zginął w poważnym wypadku samochodowym spowodowanym przez pijanego kierowcę. Pozostał przy życiu, ale już na zawsze został przykuty do wózka inwalidzkiego i musiał przeszedł na rentę. Mając bardzo ograniczone środki rodzina Cannonów przeniosła się do Arkansas. W tym trudnym okresie regresje hipnotyczne zostały przerwane, a Dolores skupiła się na opiece nad mężem i na wychowywaniu czwórki dzieci.

Dopiero pod koniec lat 70-tych, gdy dzieci dorosły i wyprowadziły sie z domu Dolores wróciła do hipnozy.

Początkowo najważniejszym tematem były regresje w poprzednie wcielenia. Dolores nagrywała sesje, a następnie starannie weryfikowała uzyskane informacje. Z czasem w trakcie sesji ludzie zaczęli przekazywać coraz to nowe informacje, daleko wykraczające poza typowe, 'ziemskie’ wcielenia. Dolores Cannon segregowała je, zbiarała zapisy z sesji tematycznie i wydawała w postaci książek.

Do chwili obecnej Dolores Cannon wydała 17 książek z zakresu:

-poprzednich wcieleń na Ziemi

-doświadczeń pomiędzy wcieleniami

-wcieleń w różnej postaci życia ziemskiego

-ewolucji Ziemi

-doświadczeń z pobrań przez istoty pozaziemskie

-wcieleń jako istoty pozaziemskie

-życia na innych planetach

-rozmów z Nostradamusem i wyjaśnień znaczenia jego przepowiedni

-pierwszych wcieleń ziemskich dusz istniejących do tej pory jedynie w innych wszechświatach,

-transformacji wszechświata w roku 2012

-procesu powstania Nowej Ziemi

Pałny opis książek Dolores Cannon – kliknij tutaj

Artykuł przedstawiający zakres prezentowanych tematów – kliknij tutaj

W miarę przeprowadzania sesji hipnotycznych Dolores Cannon odkryła, że przez klientów często przemiawia Wyższa Świadomość. Początkowo nazwała ją „Podświadomością”, a obecnie nazywa SC od SuperConcious-SuperŚwiadomości.

We wstępie do jednej z ostatnich książek Dolores Cannon napisała:

„Teraz wieDolores Cannon 1 small jpgm, że jest to największa moc jaka istnieje. Zawiera całą wiedzę o wszystkim co kiedykolwiek było i co kiedykolwiek będzie. Tak więc, może odpowiedzieć na wszystkie pytania klienta i dać mu cudowne rady.  Rady, których ja nigdy nie byłabym zdolna udzielić. Odkryłam, że „to” wie wszystko o wszystkich. Nie ma żadnych sekretów, więc bez wątpienia może pomóc, ponieważ dostrzega większy obraz. Zaczęłam dostrzegać w tym cudowną i budzącą respekt zdolność do natychmiastowego uzdrawiania. Stało się to najważniejszym elementem mojej pracy i jest tym, czego nauczam na całym świecie. „Oni”  mówili kiedyś, że to  terapia przyszłości. Teraz mówią, że to jest terapia na Teraz. Odkryłam, że SC mają odpowiedzi na wszystko. To jest potężne i wielkie, i jest całkowitą miłością. Dlaczego nie pracować z czymś takim? Zdejmuje to cały ciężar ze mnie, terapeuty.  Muszę tylko zadawać odpowiednie pytania i siedzieć obserwując magię. I widzę jak cuda się zdarzają każdego dnia w moim gabinecie. Moi studenci z całego świata również donoszą o podobnych cudach. Czuję więc, że znaleźliśmy coś o ogromnym znaczeniu. Z  tego też czerpię informacje do moich książek.”

Dolores Cannon stworzyła własną metodę terapeutyczną, którą nazwała: QHHT Quantum Healing Hipnosis Therapy – Terapię Uzdrawiania Kwantowego Hipnozą. Naucza jej od roku 2000 na swoich autorkich kursach prowadzonych na całym świecie.

Opis pierwszego kursu QHHT, który odbył się w Polsce w sierpniu 2012 – kliknij tutaj

Zapraszamy!   

ZNASZ KOGOŚ KTO MÓGŁBY SKORZYSTAĆ?   ZAPROŚ!   OBIE STRONY BĘDĄ WDZIĘCZNE!